1.Bölüm

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

1.Bölüm

Mesaj tarafından HarryPotter Bir Cuma Ara. 07, 2007 1:23 pm

1.Bölüm ''KABUS''

Dumbledore'un ölümünden tam 4 ay geçmişti.Harry onun istediği gibi Dursley'lere dönmüştü ama bundan pek memnun olmadığı da ortadaydı.Harry az önce okuduğu mektubun başından kalktı.Mektup Hogwarts'dan gelmişti ve Harry de davet ediliyordu.Harry mektubu birdaha gözden geçirmeye başladı.

Sayın Mr Potter,
Hogvarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun yeniden açıldığını size bildirmekten mutluluk duymaktayız.Ders yılı herzamanki gibi eylülde başlamaktadır. Okula devam edip etmeyeceğinizi en kısa zamanda bir mektupla okulumuza bildirmenizi rica ederim.
NOT:Ders kitabı listeniz ilişiktedir.

Sevgilerimizle,
Minerva McGonagall

Harry okula devam edip etmeyeğini düşünmekteydi ki tam o sırada camdan içeri Ron'un küçük baykuşu Pig girdi.Pig o küçük vücuduna rağmen koca bir kutuyu ve bir mektubu Kovuktan Privet Drive'ye kadar getirmeyi başarmıştı.Pig'in geldiğini gören Hedwig buna sevinmişe benzemiyordu ama istemeye istemeye de olsa onun suyundan içmesine izin verdi.Harry Ron'un mektubunu henüz açmıştı ki Pig Harry'nin yatağına yığıldı.Besbelli yorgunluğa dayanamamıştı.Harry Ron'un mektubunu okumaya başladı.

Sevgili Harry,
Sana mektubun ulaştımı bilmiyorum ama bana Hogwarts'dan bir mektup geldi.Okul yeniden açılıyormuş!Nasıl sevindiğimi bilemezsin!Ben dönmeyi kabul ediyorum.Ben senin geçen sene okulun son gününde dediklerini hatırladım ve bu nedenle sana bu mektubu yolladım.Harry, lütfen okula dönmeyi kabul et DO'yu yeniden kuralım.Tamam kehanete göre Kim-olduğunu-bilirsin-sen'i senin öldürmen gerek ama biz senin Hortkulukları yok etmene yardım edebiliriz.Bana cevabını Pig'le atabilirsin.

Harry hemen masasına oturdu.Bir parşomen kağıdı alarak Ron'a cevap yazdı.Sonra cevabını daha yeni yeni ayılmış olan Pig'in ayağına bağlayıp yolladı.Harry'nin aklına birden aç olduğu fikri geldi.Dudley'in rejimi devam ettiğinden aç kalmıştı.Açlık fikrini kafasından atarak Pig'in getirdiği pakete uzandı.Paketin üstünde bir not vardı.

Sevgili Harry,

Harry canım Dudley'in rejiminin devam ettiğini düşünerek sana bu çörekleri yolladım.

mrs weasly

Harry sevinçle kutuyu açtı ve içinden peynirli bir çörek alıp yedi.Bu sırada Hadwig kafesinden çıkarak avlanamaya gitti.Harry uykusunun geldiğini hissederek kendini yatağa attı ve daha yatar yatmaz uykuya daldı.

Kovuk'ta tek ayakta kalan kişi mrs weasly telaşla saate baktı.Nihayet Mr weasly'nin yelkovanı yol'u gösteriyordu.Birkaç saniye sonra Mr Weasly salonda belirdi.Mrs Weasly sevinçle kocasına sarıldı.

Saat 6'ya geliyordu.Harry yüzünde boncuk boncuk parlayan terle birlikte yatağından sıçradı.2 gece aralıkla rüyasında ya Dumbledore'un ya da Sirius'un ölümünü görüyordu.Odada dönüp dönüp durdu.Snape'e nefreti dahada artmıştı.Daha sonra aklına geçen sene Dumbledore'un cenazesinden sonra söyledikleri geldi.Evet hala aynı düşünüyordu.Artık kendi evine gitmesinin vakti gelmişti.Hemen masasına oturdu Ron ve Hermonie'ye mektup yazmaya başladı.Mektuplar bittiğinde saat dokuza geliyordu.Harry Harmonie'nin mektubunu avdan yeni dönen Hadwig'in bacagına bağladı.Hadwig Harry'e gagasıyla bir öpücük kondurarak uçup gitti.Harry Ron'a mektubu nasıl göndereceğini düşünürken aklına
Kreacher geldi.
Harry sesizce: Kreacher? dedi.
Bir çat sesi duyuldu ve odada kreacher belirdi.Kreacher istemeye istemeye
''Efendi potter beni mi çağırdı?''dedi
Harry ''evet'' dedi.
Birden Kreacher'in yanında kocaman sulu gözleriyle dobby belirdi.

''Dobby Harry Potter ile birşey konuşabilir mi?''
''Tabi dobby ''dedi Harry.
''Kreacher sen şimdilik gidebilirsin ben seni daha sonra çağıracağım.''
Bir çat sesi duyuldu ve Kreacher yokoldu.
''Ee dobby senin neyin var anlat bakalım''
''Şey efendim Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Dairesi'nden bana mektup geldi eğer hemen bir aile bulmazsam beni cezlandıracaklar efendim noolur beni yanınıza alın efendim.''diyerek Harry'nin bacaklarına sarıldı.

''Peki ,tamam seni yanıma alıcam dobby ''dedi Harry. Ve dobby sevinçle üstündeki kıyafetleri fırlattı ,artık üstünde paçavralar vardı.''O zaman görevi sana veriyim'' dedi Harry.
Eline Ron'un mektubunu alıp dobby 'e uzattı ve ''Bunu benim için Ron'a götürmeni istiyorum'' dedi.
Dobby sevinçle -dobby efendisi ne isterse onu yapar dedi ve bir çat sesi duyuldu dobby buharlaşmıştı.

HarryPotter
Admin
Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://hptr.realbb.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön