8.bölüm

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

8.bölüm

Mesaj tarafından HarryPotter Bir Cuma Ara. 07, 2007 1:30 pm

8.bölüm : Hortkuluklar

Harry gerinerek uyandığı sırada saat 10'a geliyordu.Annesi ve babasıyla yaptığı kısa sohbet'in ardından kahvaltıya indi.Daha sonra aklına karargah geldi ve 6 çocuk hep berebar çapulcu karargahına girdiler.Harry orayı araştırırken anne ve babasının asası,özel bir kitap , Lupinde ve kendisinde bulunan aynalardan 2 tane daha buldu.Aynalardan birini Ron'a birini de Sean'a verdi.Harry hortkulukları konuşmak için Sean ve Elien'i salona yolldıktan sonra hotkulukların ne ve nerede olduğunu düşünmeye başladı.Harry aklına gelen fikirle yerinden sıçradı ve sevinçle cebindeki aynayı açtı.Harry aynayı açan lupinden düşünselini ve anıların hepsini isterken şaşkın bir biçimde ona bakan Ginny,Harmonie ve Ron ne olduğunu hala anlamamaya kararlı gibi gözüküyorlardı.Harry olanları çocuklara anlatırken bir yandanda heyecanla lupini bekliyordu.Lupin anıları ve düşünselini bıraktıktan sonra işi olduğunu söyleyerek ordan ayrıldı.Harry Dumbledore'un kendisine izlettiği anıları teker teker diğerlerine izletti.Tam kendi anısını çıkarmaya çalışırken masada bir tane izlenmemiş anı olduğunu fark etti.şişenin üstünde Harry'e yazıyordu.Bu Snape'in anısıydı.Snape bu anısında Draco ile konuşuyordu hep beraber anıyı izlemeye başladılar.

Snape:Bak malfoy! neler yapmaya çalıştığının farkındayım! Voldemort'a katıldın ve Dumbledore'u öldürmeye çalışıyorsun!Bu kararından vazgeç biz burada sana her türlü korumayı sağlarız.

Draco: HAYIR!! Annemi ve babamı öldürecekmiş beni de öldürmemeli bunu engellemeliyim.

Snape:Bundan vazgeçmelisin!Sen küçüksün ,mutlaka bir gün hata yapacaksın ve Voldemort seni öldürmeye çalışacak ama Dumbledore'u öldürürsen o zaman seni koruyacak kimse kalmayacak ortada!! Birde bunu düşün istiyorsan.

Draco küçük bir tereddütten sonra konuşmaya devam etti:
-- Peki ne yapıcaz nasıl yapıcaz nasıl kandıracağız Voldemortu?!?!
Snape:Ben asamı hareket ettirip Avada Kedavra büyüsü yapıyormuşum gibi davranırken sen sözsüz bir şekilde
Dumbledore'a itme büyüsü yapacaksın Dumbledore yerine çok özlü iksir içmiş bir ölüm yiyeni bırakarak oradan hızla uzaklaşacak.

Çocuklar küçük bir sarsıntıyla kendilerini tekrar karargahta buldular.Tam o anda bir baykuş camı tıklattı.Baykuşun ayağına bir paket asılıydı.Harry paketi aldı ve açtı.İçinde bir anı şişesi vardı.Harry şişeyi aldı ve düşünseline boşallttı.Hep beraber anıya daldılar.Evet o sahneydi!?! Dumbledore'un ölüm sahnesi !Harry'nin taze anıları bir daha canlandı.MAlfoy elindeki asayı Dumbledore'a doğrultmuş öylece karşıya bakıyordu.Harry o anda Daha önce gözünden kaçmış olan birşey fark etti.Malfoy Dumbledore'a göz kırpıyordu.O sırada snape geldi.Draco'yu arkasında duran ölüm yiyenlerin arkasına itti.Ve avada kedavra diye bağırdı.Bu sırada Harmonie Dracoyu gösterdi.Draco asasını kaldırmış birşeyler mırıldanıyordu.Dumbledore 10 metre ileriye uçtu yerde hareketsiz yatıyordu.Harry hemen dumbledoreun yanına gitti.Dumbledoreun bedeninin yanında bir kartal vardı.Kartal süzülerek uçtu.Ginny'nin dikkatini çeken birşey vardı.Dumbledore'un yerde yatan cansız bedeninin yanında boş bir iksir şişesi vardı.Harmonie şişeyi eline aldı ve kokladı .Bu sırada hafif bir sarsıntıyla kendilerini karargahta buldular.Dumbledore ölmemişti.Snape ve Malfoy iyi taraftaydı.Duyduklarına hala çok şaşkındılar.Bu sırada yine bir baykuş geldi.Bacağına bir mektup bağlanmıştı.Harry mektubu aldı ve okumaya başladı.Mektup Dumbledore'dandı.

Sevgili Harry,

Anılardan sonra ölmediğimi heralde anlamışsınızdır.Size Hortkulukların ne olduklarını söyleyeceğim.Birincisi seninde bildiğin gibi madalyon, ikincisi hufflepuf'ın kupası,üçüncüsü rewenclaf'ın bileziği,dördüncüsü yılan nagini, kalan ikisini de yok ettik zaten.Naginiyi ben yok edeceğim.Madalyonu bulup yok ettim zaten size kupa ve bilezik kaldı. Bu arada birazdan yanımda Draco ile birlikte salona cisimleneceğim lütfen ona iyi davranın.

Sevgilerimle
Albus Dumbledore

Çocuklar hemen salona gittiler.Harry tam karşısına cisimlenen Dumbledore'u görünce gözyaşlarını tutamadı ve ona sarıldı.Dumbledore onu sevgiyle kucakladı.Daha sonra hepsi Draco ile tokalaştılar.Sırada kalan hortkulukları bulup yok etmek vardı..........

O sabah Harry Ron'un bağırışlarına uyandı.

-- BULDUM BULDUM UYAN HARRY hortkulukların YERİNİ BULDUM!!!!

Harry şaşkınlıkla yattığı yerden kalkmaya çalışırken bir yandanda kolundan çekiştiren Ronla mücadele ediyordu.Ron'un çekiştirmelerine karşı koyamayan Harry kendini Ron'un kollarına bıraktı!Harry Ron'a karşı koymaya çalışırken ona gözkırpan annesine el salladı.Ve zaten daha sonra kapının dışına gelmişti bile.

--TAMAM RON ŞUNU KESERMİSİN!!!!

Harry'nin bağırmasıyla kendine gelen Ron elini Harry'nin üzerinden çekti ve ikiside kahkahalarla gülmeye başladılar.Kupa ihtiyaç odasındaydı, onu almak için Ginny görevlendirilmişti.Bilezik ise Black ailesinin evindeydi.Onuda Harmonie almaya gitmişti.Biraz sonra Ginny salona cisimlenmişti.Elinde ise kupa duruyordu.Onun hemen yanına ise Harmonie cisimlenmişti oda elinde bir bilezik tutuyordu.İkisinide alıp güvenli biryere kaldırdılar.

yorumlarınızı bekliyorum

HarryPotter
Admin
Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://hptr.realbb.net

Geri: 8.bölüm

Mesaj tarafından chucky Bir C.tesi Ara. 08, 2007 7:03 am