11.Bölüm

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

11.Bölüm

Mesaj tarafından HarryPotter Bir Cuma Ara. 07, 2007 1:31 pm

11.Bölüm Ölümcül Savaş Yaklaşıyor

Olayların üstünden iki ay geçmişti.Charlie'nin cenazesinden sonra eve büyük bir yas havası hakimdi.Harry ise bütün bunlardan kendinin sorumlu tutup kendini odasına kapatmıştı.O sırada odanın kapısı çaldı.Harry'den cevap gelmeyince kapı açıldı.Gelen Ginny'di.Harry Ginny'i görür görmez:

--Ginny git burdan!!Yanlız bırak beni!!!Yanlız bırak beni LÜTFEN!!!diye bağırdı.

--HAYIR Harry gitmiyorum.2 haftadır kendini odana kapattın ,hiç kimseyle konuşmuyorsun.Sen ne yaptın ki niye kendini suçluyorsun?!?Sadece onu orada yatarken....(Bu sırada Ginny ağlamaya başlar ve sözünü tamamlayamaz)

--Ben....Ben hayatınıza girmeseydim bunların hiçbiri olmayacaktı.Eğer ben yanınızda olmasaydım Voldemort size saldırmazdı.Hepsi benim suçum!!SİRİUS'UN ölümü bile!!!(Harry bu sırada gözyaşlarını tutamaz ve ağlamaya başlar,aklına yine hiç kimsesinin kalmadığı gelmiştir.)

--Ah! Harry kendini suçlama sen hiç birşey yapmadın,bunlar senin kaderin!Böyle yaparak beni ne kadar üzüyorsun farkında mısın?!?

--Ginny yapma lütfen. Abinin ölmesine ben sebep oldum!!Nasıl hala beni sevebiliyorsun?!?

--HAYIR!! Abimin ölümünde senin hiç bir suçun yok !! Bu saçma düşünceleri kafandan at .Annem aşağıda seni kahvaltıya bekliyor lütfen topla kendini!!

Harry bir yandan ağlamaya devam ediyor diğer taraftan da titriyordu. Bir çeşit sinir krizi geçirmeye başlamıştı.Ginny koştu Harry'e sarıldı ve ağlamaya başladı.

--ANNE YARDIM EDİNN!!HARRY'E BİRŞEY OLUYOR YARDIM EDİN!!!

O sırada aşağıda bir patırtı koptu az sonra herkez Harry'nin odasına toplanmıştı.Mrs. Weasly durmadan ağlıyordu.Mr.Weasly karısını sakinleştirmeye çalışırken Prof.Lupin'de Harry'i düzeltmeye çalışıyordu.Biraz sonra Harry düzeldi.Herkez dışarı çıkınca Harry giyinmeye başladı.Aynada gördüğü şey karşısında çok şaşırdı.Dövmesinin altındaki yazılar değişmişti.Harry okumaya başladı.

''Seçilmiş!Hogsmade'e saldırı var.Orayı koruyun!''
Harry koşarak aşağıya indi ve Olanları herkeze anlattı.Lupin önlem olsun diye hemen birkaç yoldaşlık üyesini Hogsmade'ye yolladı.Ardından kendiside oraya cisimlendi.

Aradan daha birkaç saat geçmişti ki Harry aynanın ısısıyla yerinden sıçradı.Hemen aynayı açtı.Aynadaki Lupin ona saldırının gerçek olduğunu ve yardımcı kuvvet gerektiğini söyledi.Harry olay yerine cisimlendi.Ortalık kan gölüne dönmüştü.......Onlarca yoldaşlık üyesi ölmüştü.Harry gözyaşlarını daha fazla tutamayarak ağlamaya başladı.O sırada önünden gelen soğuk bir sesle irkildi.Başını kaldırdığında karşısında bir ölüm yiyen duruyordu.

--Ne oldu Pottercık sende ,ölürken Karanlık Lorda yalvaran anne ve baban gibi ağlıyor musun!?!dedi ölüm yiyen.

Bu Harry için bardağı taşıran son damla olmuştu.Harry'nin elleri kontrol dışı bir şekilde havaya kaltı ve avuçlarından yemyeşil ışıklar fışkırmaya başladı.Bu yeşil ışıklar dalgasına kapılan bütün ölüm yiyenleri öldürüyor fakat yaralanan yoldaşlık üyelerine iyileştirici bir özellik gösteriyordu.

12.Bölüm Yılanın Sırrı

Harry uyandığında kovuktaydı.Karşısındakiler onun 2 gün önce yaptığı büyüye hiçbir anlam veremiyordu.Daha doğrusu bu büyünün ne olduğunu ve nasıl yapıldığını Harry de bilmiyordu.Çok yorgundu, bu nedenle tekrar uyumaya karar verdi.

Harry!? Harry! HARRY! Uyan HARRY!!HARRY....
PROFESÖR YARDIM EDİN N'OLUR HARRY UYANMIYOR!

Ginny korkuyla karşık bir duyguyla hem ağlıyor hemde Harry'nin yarasından fışıkıran kanlara bakıyordu.O sırada Lupin kapıyı çarparak açtı ve hızla Harry'nin yattığı yatağa yöneldi.Sesleri duyup odaya gelen Ron Harry'i düzeltmek için Lupin'e yardım etti.Lupin'in büyüleri sonucuda kendine gelen Harry meraklı gözlerle Ron ve Harmonie'ye bakarken bakarken Prof.Lupin:

--Hadi bakalım Harry'i yalnız bırakalım!Elien sende Harry'nin yarasını tedavi et ve yüzündeki kanları temizle.Duyduğuma göre iyi bir şifacıymışsın.Harry sende işin bitince aşağıya gel kahvaltıya bekliyoruz seni ,dedi.
Herkez çıktıktan sonra Elien Harry'nin yarasındaki kanamayı durdurdu ve eline ıslak bir pamuk alıp Harry'nin yaralarını sildi.Elien odadan çıktıktan sonra Harry kapıdan Ginny'nin girdiğini gördü ve gözlerini kapatıp uyuyor gibi yaptı.Kız gözlerini Harry'e çevirdi ve yatağın yanındaki sandalyeye oturdu.Daha sonra Harry'nin kanla ıslanmış karışık siyah saçlarını okşamaya başladı.Bu sırada gözlerini açan Harry:

--Hayatımda hep beni uyurken seyreden bir sevgilim olsun istemişimdir!dedi
--Demek numara yapıyordun Harry aşk olsun!!Çok kötüsün, dedi .Sevgilisinin sözlerinden dolayı kıpkırmızı kesilmiş Ginny.
--Ben sadece beni uyurken görünce ne yapacağını merak etmiştim !dedi muzip bir sesle Harry.
Ginny:
--Hadi giyin de kahvaltıya gel ,dedi ve odadan çıktı.

Harry tam giyinmişti ki aklına annesinin kütüphanesinden aldığı karabüyü kitabı geldi.Hızla sandığını karıştırdı ve aradığı kitabı buldu.Kitabı hemen açtı birkaç sayfa karıştırdıktan sonra aradığı büyüyü(hogsmade saldırı sırasında yaptığı büyü)bulmuştu.Ama daha sonra okumaya karar vererek kahvaltıya indi.Kahvaltı sofrasını gördüğünde anladıkı mrs weasly yine döktürmüştü.Harry bir hamburger ekmeği aldı içine jambon,salam ve peynir koyarak kendine bir sandwich hazırladı.Sandwich'ini yedikten sonra odasına çıktı.Aklına kitap geldi ve kara büyü kitabını açtı ve okumaya başladı.

Cridentransil Büyüsü:(bu büyüyüde ben uydurdum:D )
Bu büyü her zaman yapılamaz.Büyünün yapılması için yapılan kişi veya kişilere büyük bir kin duyulması gerekir.Bu büyüyü yapabilecek olan kişilerden biri yaratıcısı diğeride ismi kehanette geçen ''seçilmiş''tir.Seçilmiş büyüyü yapmadan yaklaşık 2 ay önce göğsünde bir yılan dövmesi çıkacaktır.Bu yılan ona görevinde yardımcı olacaktır.
James Potter
Harry okudukları karşısında şoka girdi.Şimdi herşeyin sebebi günışığına çıkmıştı işte.Bütün herşey halledildiğine göre eve geri dönmenin zamanı gelmişti.Harry olanları anlatmak için aşağıya indiği sırada bazı yoldaşlık üyeleri masada koyu ve neşeli bir sohbete başlamışlardı.Harry masadaki yerini aldı ve sesini duyurmak için öksürdü.Bir anda masadaki bütün ses kesildi ve bütün gözler ona döndü.
--Bakın sözünüzü kestiysem özür dilerim ama göğsümdeki dövmenin ve hogsmade'e saldırı sırasında yaptığım büyünün ne olduğunu buldum!
--nasıl!?! dedi Prof.Lupin
--Annemin kütüphanesindeki gizli bir bölmede Kara büyüler ve karabüyülere karşı büyüler adlı babamın yazdığı bir kitabı buldum.Kitapta 2 gün önce yaptığım büyüyü buldum.Bu büyüyü bir icat eden kişi bir de kehanette geçen seçilmiş -yani ben- yapabilecekmişim.Büyünün yapılması için yapılan kişi veya kişilere hatsafada bir kin gerekliymiş.Büyü yapan kişinin yanında olup ona yardım edenlere yaralarını iyleştirici ,onunla savaşan kişilere karşı ise öldürücü etkiliymiş.
--Eee bunun dövmeyle ne alakası var ki?Diye söze atladı Fred.
--Dur sebret onu da açıklar heralde,diye ekledi Lupin.
--Bu büyü yapılmadan yaklaşık 2 ay önce yapan kişinin göğsünde yemyeşil,ateş renginde gözleri olan bi yılan dövmesi-aynı bende olduğu gibi-çıkacakmış.Bu dövme seçilmişe görevinde yardım edecekmiş.Eee..Bende düşündüm ki sorunlarımız halloduğuna göre artık biz eve dönüp çalışmalaramıza devam etsek iyi olur.
--Çok doğru düşünmüşsün Harry!dedi Profesör Lupin.
Çocuklar sevinçle masadan ayrıldılar ve eşyalarını topladılar.Ron,Harmonie,Draco,Ginny
,Elien ve Sean Godrics Hollow'a cisimlendiler.Harry ise Profesor Lupin'e:
--Profesör izninizle size birşey söylemem gerekiyor.Bende daha yeni öğrendim .Godrics Hollow'da babam ve annemin konuşabildikleri çerçeveleri var.Gelip konuşmak ist...
--Hemen gidelim Harry
Beraber eve cisimlendiler.Harry önden giderek Lupin'e yol gösterdi.Lupin Lily ve james'i görünce gözyaşlarını tutamadı.Ardından Harry odadan çıkarak onları

Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://hptr.realbb.net

Geri: 11.Bölüm

Mesaj tarafından chucky Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:59 am

saol
chucky
Üye