2.BÖLÜM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

2.BÖLÜM

Mesaj tarafından chucky Bir Cuma Ara. 07, 2007 1:47 pm

2.BÖLÜM:SİYAH KAPLI DEFTER

Luna,kızlar yatakhanesine geldiğinde üstünü değiştirmeden kendini pembe çarşaflı yatağına attı. Elindekileri, üstünde siyah kaplı bir defter ve ailesiyle çekilen bir fotoğrafın bulunduğu komidinin üstüne koydu.
Ellerini Başının arkasına alıp bugünü düşünmeye başladı. Ağlamasını,Neville’le yakınlaşmasını. Sonra komidinin üstüne baktı. Kitaplarından altta kalmış olan siyah kaplı defteri eline aldı. Şöyle bir üstünü okşadı. Ne üzüntüsü,ne sevinci olsa buraya yazmıştı. Tabii bundan kimsenin haberi yoktu. Onu yazarken gören kızlar hariç.
Hem kim bilebilirdi ki bu tuhaf kızın içini. İlk sayfasını açtı. Küçüklüğün verdiği her deneyimi,ilk sihir öğrenişini kısacası her şeyi buraya an ve an yazmıştı. Tıpkı hafızasına da yazdığı gibi.
Eline Kuştüyünden olan kalemini aldı. Mürekkebe batırdı. Ve yazmaya başladı. Onun yazdığı her satır,sanki beynine,hafızasına da bir bir kazınıyordu.
“sevgili violet!. Bugün her zamankinden farklı gibiyim. Görünüşüm her zaman ki gibi de olsa sanki içimde farklı bir şeyler var. Herhalde annem söz konusu olan benim duygularımı karıştıran. Tam alıştım derken bir daha açılıyor yaralarım. Galiba hiç kapanmayacaklar. Ben nereye gitsem onlarda gelecek. Artık eminim bundan. Şimdi Hogwarts’taki herkes benim yani şu tuhaf kızın bir de sulugöz olduğunu düşünecek. Aslında onların ne düşündüğü beni ilgilendirmiyor.”
Aslında onu sadece neville’in ne düşündüğü ilgilendiriyordu,ama bunu kendisine yakıştıramadığından yazamıyordu. Son cümlesini yazmadı,yarım kalmalıydı cümleleri,yoksa görmek kendine itiraf etmek istemediği seyler dökülecekti kalemin ucundan.
Gözlerini kapamadan önce ailesinin olduğu fotoğrafa baktı. İçtenlikle öptü fotoğrafı. Ne kadar uyanık da kalmaya çalışsa gözkapakları çok çabuk iniyordu gözlerinin üstüne. Zorlamadı Luna’da. Ve böylece uykuya daldı.
Neville ilk önce tek gözünü açtı etrafa baktı. Etrafta kimse yoktu. Diğer gözünü açtığında yanılmadığını gördü.
“hayır olamaz.Geç kalmışım!” dedi aceleyle dağınık bir şekilde giyindikten sonra ravenclaw ve gryffindor’un ortak dersi olan Bitkibilim dersine gitmek için aceleyle koşturdu. Dersliğin kapısına geldi. İçerinden profesörü sesi geliyordu. Ders çoktan başlamış olmalıydı. Kapıyı bir iki kez tıklattı.
“buyrunn!!”
“Şeyy..Özür dilerim profesör.Geç kaldım.”
“Uyanmanız pek bir zor oldu neville longbottom. Arkadaşlarınız öyle dedi .Peki kendinize bir yer seçin. Ve derse devam edelim”
Neville etrafına baktı. Neredeyse herkes yerlerini belirlemişti. Rick’e baktığında sırıtarak Luna’nın yanını gösteriyordu. Luna’da görmüştü Rick’i .Ah şu Rick’in hareketleri. O kendine yer beğenmeye çalışırken profesör sabırsızlanmıştı.
“neville kendinize bir yer bulamadıysanız ben yerleştireyim. Şöyllee”dedi . Gösterdiği yer profesörün yan tarafındaydı. ”Oraya gitmektense Luna’nın yanına giderim daha iyi”diye düşündü. Ama zaten kendisi de oraya gitmek istiyordu. Sadece buna bir kılıf gerekiyordu ve o da bulmuştu. Hızlı adımlarla Luna’nın yanına geçti.
“merhaba Luna.Buraya geçmem de bir sakınca yok değil mi?”
Luna gülümseyerek ” Tabii ki yok.Neville.Sanada merhaba”
Luna dersi çok iyi takip ediyor,devamlı not alıyordu. Ders bitiminde Luna;
“Görüşürüz neville”dedi gitmek için .Ama neville tam giderken Luna’nın kolundan tuttu.
“dur!gitme Luna” Luna arkasını döndü. Neville onu kolundan tutmuş gitme diyordu .Luna heyecanlandı .Acaba Bekledikleri,Gece düşündükleri şimdi olabilirmiydi?
“Luna dur .Ders notlarını alabilir miyim diyecektim. Geç kaldım ya”Luna neville’den bu sözleri duyunca yüzünü astı farkında olmayarak. Kendine kızıyordu,neler düşündüğü için. Hem şu neville’de hiç romantik değildi. Sanki olması gerekiyormus gibi. Luna kendi içinde böyle savaşlar verirken farkında olmadan yüzünü bulunduğu ruh haline göre durumlara sokuyordu
“Luna yanlış bir şey mi söyledim. Biliyorsun derse geç kaldım ya notlarını alabilir miyim diyecektim. Senin için sorun olur mu?”Luna neville’in sözüyle kendine geldi
“Aahh..tabii alabilirsin.Neville”dedi notlarını Neville’in kollarına sertçe bırakarak.
“Teeşşekkür ederim.Merak etme,en yakın zamanda geri veririm”
“bir şey değil neville.İstediğin zaman verebilirsin.Ben gidiyorum.Baayy”dedi elini onun gözünün önünde sallayarak
“Iıh…Sanada güle güle”dedikten sonra neville’in etrafına her zamanki grubu toplanmıştı. İçlerinden biri
“Bu kızın neyi var böyle. Sana çok sert davrandı .Uhh…Sert kızmış neville” dedi ve yine herkes güldü. Zaten işleri güçleri şamata gırgırdı.
Neville Luna’nın güvenini kazanmak istiyordu. Bu yüzden kütüphaneye gidip çalışmaya başlamalı ve notlarını en kısa zamanda ona geri vermeliydi. Kütüphaneye doğru gitmeye başladı. Giderken bir grup hufflepuff’lı kız toplanmış konuşuyorlardı. Neville yanlarından geçerken Sandra
“biliyormusunuz kızlar. Gryffindor’daki neville ile ravenclaw’lu Luna arasında bir şeyler varmış”
“Luna kim?Şu garip takılar takan kız değil mi ya?”Kızlar böyle konusunca;
“sizin işiniz yok mu?dedikodu yapacağınıza kendi işinize bakın”dedi neville sinirli sinirli. Niye böyle bir benzetme yapıyorlardı ki. Onlar arkadaştı. Sonra bunları kafasından çıkararak kütüphaneye gitti. Bir an önce Luna’ya notları vermeliydi. Ve kendini ona ispat etmeliydi. ”peki ama neden ispat etmek zorundayım? Pekala daha sonra da verebilirim” dedi neville içinden söylediğini zannettiği şeyleri dışından konuştuğunun farkına varmıştı. Kafasına bir iki kez vurarak
“kendine gel oğlum neyin var kendine gel”dedi fısıldayarak. Neville neredeyse yarısına gelmişti notların. kütüphanenin kapısına baktığında Luna’yı gördü. Ama Luna onu görmemişti. Kitaplıktan kitap seçiyordu. Neville’in taraflarına geldiğinde neville yüzünü masaya koydu. Onu şaşırtmak istiyordu ama bitmesi gerekiyordu yani Luna şimdi onu görmemeliydi.
O sırada Kütüphane görevlisinin sesi duyuldu. ”Mr.Longbottom uykunuzu alamadınız mı?” O sırada Neville’in başını kaldırmasıyla Luna’nın ona bakması bir oldu. Luna Kocaman gözleriyle şaşkın bir ifade takınırak ona bakıyordu.
“merhaabba Lunaa. Bennde şeyy. Şimddi gidiyordum. Görüşürüzz”dedi neville kekeliyerek. Ve Luna’nın cevabını beklemeden kütüphaneden ayrıldı. Lanet olası kütüphaneci tam da zamanını bulmuştu söylemek için. Neville ortak salonlarına giderken,Luna’da neville’e bakıp sırıtıyordu…
chucky
Üye
Üye

Kullanıcı profilini gör

Geri: 2.BÖLÜM

Mesaj tarafından HarryPotter Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:43 am

iyi iyi gsl Very Happy

Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si: