3.BÖLÜM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

3.BÖLÜM

Mesaj tarafından chucky Bir Cuma Ara. 07, 2007 1:49 pm

3.BÖLÜM:BALODAN ÖNCE

Bütün sınıflar Büyük Salon’da oturup iştahla yemek yemekteydiler. Öğretmenlerin bulunduğu kısımdaki kürsüye Dumbledore ağır adımlarla yaklaştı.
“Öhömm..öhömm..”
Bu iki kelimesi bile bütün öğrencilerin dikkatini toplamasına yetmişti. Herkes Dumbledore’nin ağzından çıkacak sözlere bakıyordu.
“Bu yıl diğer yıllarda da olduğu gibi Hogwarts sorunsuz bir şekilde açıldı. Ve diğer yıllardan faklı olarak 1.sınıf hogwarts öğrencilerimizin gelmesi ve 7.sınıf Hogwarts öğrencilerinin mezun olması şerefine bir balo düzenlenecektir”
Dumbledore’nin sözü alkışlarla kesilmişti. Her gruptan alkış ve ıslık sesleri yükseliyor. Bütün salonda sesler yankılanıyordu. Ve Dumbledore’nin sözlerine devam etmesi için alkışlar kesildi.
“Gerekli bilgiyi bina başkanlarından ve ilan tahtasından bulabilirsiniz. Yemeklerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Afiyet olsun” dedi Dumbledore ve kürsüden inip yerine yerleşti,yüzüne de geniş bir gülümseme yayılmıştı. Öğrencilerin mutlu olması demek onun da mutlu olması demekti.
Her binadan farklı sesler yükseliyor,baloyu konuşup tartışıyorlardı. Ne yazık ki her şeyin sonu olduğu gibi bu hararetli konuşmanın da sonu gelmişti. Binalar derslerinin olduğu dersliğe gitmeye başlamıştı.
Luna iksir dersinden çıktıktan sonra hogwarts’ın çok sevdiği bahçesine giderek çimenlerin üstüne oturdu. O sırada yanına gwen geliyordu.
“hey luna! Yanına oturabilir miyim?”
“tabii ki.gel”
“baloyu duydun değil mi?”
Luna Baloya gitmeyecekti,Onunla baloya kim gitmek isteyecekti ki.
“hı hıı.duydum”
“ee?”
“ee derken”
“yani kiminle gidiyorsun?kavalyen kim?”
“ıhh.şey.. aslında ben baloya gitmek istemiyorum”
“Aah .nedenn yapma Luna çok eğlenceli olacak. Ben hufflepuff’tan biriyle gidiyorum. Herkes masadayken ayarladı kimle gideceğini”
“yaa. Kimler gidiyor” dedi Luna içinden umarım Neville biriyle gitmiyordur diye düşünüyordu.
“duyduğum kadarıyla. Harry’nin etrafında çok kişi var. Ama kararsızmış. Ron hermoine’yle gidiyor. Rick sandra’yla. Mary tom la gidiyor.”
“neville o kimle gidiyor?”
“neville mi? Şu gryffindor’un dişleği mi?” dedi gwen gülerek. Luna’nın ağzından kaçmıştı bi kere neville sözcüğü. Durumu toparlaması gerekiyordu.
“hem canım neville’den sanane. Yoksa Luna neville mi gitmek istiyorsun?” dedi gwen kahkahayla.
“hayır. Ben zaten baloya gitmek istemiyorum. Hadi görüşürüz gwen ben geziniyorum” dedi Luna uzaklaşarak. Az kalsın her şeyi,gönlündeki her şeyi ortaya çıkaracaktı. Gerçi Gwen anlamıştı anlayacağını ama iş işten geçmişti. Luna Gwen’in göremeyeceği başka bir yere oturdu.
Neville uçuş dersinden çıktıktan sonra her zaman ki grubuyla bahçeye gidiyordu. Kendilerine ağaç altı seçtikten sonra herkesin konuştuğu gibi onlarda balo hakkında konuşuyordu.
“Ben gidip Vicky’ye benimle baloya gelip gelmeyeceğini soracağım”
“ben buldum bile Hufflepuff’tan bir kız gelip sordu. Ben de tamam dedim”
“ben Slytherin’den birine söylemek istiyorum. Ama tersler diye korkuyorum açıkcası.”
“bence gidip söyleme. Kız mı kalmadı da slytherin’e gideceksin. Neville sen kimle gidiyorsun baloya”
Neville kendisine seslenildiğini duymuştu.
“Şeyy..açıkçası daha karar vermedim. bilmiyorum yani.”
“bence Luna’yla git” dedikten sonra kahkahalar yükselmeye başladı. Neville’de Luna’yla gitmek isterdi ama nasıl söyleyecekti.
“bilmiyorum. Olabilir. Belki de cesaretimi toplar gidip söylerim” dedi neville.Tabii grupta yine gülmeler,kıkırdaşmalar. Neville neden hep içinden söylemesi gereken şeyleri dışından söylüyordu ki. Şimdi kesin Luna’nın önünde pot kırardı bunlar. Ve ikinci kez Luna’ya rezil olurdu.
“Aaa. Bakın şu Luna değil mi?” dedi Rick. Ve neville’i o tarafa doğru ittirmeye başladılar. Neville Luna’nın notlarını eline aldı ve derin bir nefes alarak Luna’nın yanına gitti.
Luna etrafına bakarken Neville’in kendisine gelmekte olduğunu gördü. Birden Luna’yı ter bastı. Kızarmaya başladığını hissetti. Kendini çok rezil hissediyordu. Sırf terlediği ve kızardığı için. Sakin olmaya çalışarak,ve en şirin tavrını takınarak Neville’in yaklaşmasını bekledi.
“Merhaba Luna.” dedi neville Luna’nın yanına oturarak. Belli etmese de heyecanlanmıştı.
“merhaba Neville” dedi Luna en şirin tavrıyla.
“şey.. ben senin notlarını vermek için gelmiştim. İşime yaradı çok teşekkür ederim” dedi Neville notları Luna’ya uzatarak.
Luna beklediği cevabı almadığı için yine bozulmuştu. Ama belli etmedi.
“ne kadar çabuk? Bir şey değil Neville ne zaman istersen” dedi Luna. Neville tüm cesaretini topladı.Ve..
“Luna Baloya gidiyor musun?” dedi Neville heyecanlı heyecanlı.
“Bilmiyorum Neville.Gitmek isteyenler var ama daha karar vermedim sen?” dedi Luna. Gerçeği yansıtmasa da ağzından çıkıvermişti sözcükler.
“bende teklifleri değerlendiyorum işte. Kiminle gitsem bir türlü karar veremedim” dedi Neville gerine gerine. Ona kimse Balo için teklif etmemişti. Ama Luna’ya bu kadar teklif gelmişken kendini küçük düşüremezdi. Ve böyle davrandıktan sonra Luna’ya teklif edemeyeceğini anlamıştı.
Luna içten içten sinir oluyordu. Demek telifleri değerlendiriyormuşmuş. Hıh..
“neville bak arkadaşların bu tarafa doğru geliyor”
“hayır. off.” dedi neville arkasına bakarak.O sırada Rick yine yapmıştı yapacağını.
“Eee Luna Neville söyledi mi baloya seninle gitmek istediğini?” dedi.Neville kızarıp bozarıyor. Rick’e ölümcül bakışlar atıyordu. Luna pek şaşırmıştı,ama mutlu da olmuştu.
“Iıh..hayır söylemedi. doğru mu neville bunlar?”
“şeyy. Luna. Ooff evet doğru” dedi neville çaresizce. 2.kez rezil olmuştu işte.
“Ihh..Neville düşündüm de o kişiler arasından bir tercih yapmam gerekse emin ol seni seçerim” dedi Luna. Bu sözleri kendisinin söylediğine inanamıyordu. Artık kalbi girmişti devreye ve mantığını devre dışı bırakıyordu. Neville eğdiği başını kaldırmış Luna'nın gözlerinin içine bakıyordu. Duydukları doğrumuydu?
Şimdi baloya Luna’yla mı gidecekti.?
“teşekkür ederim Luna. Bende zaten onların arasından en iyisinin senin olduğunu düşünmüştüm.” dedi neville altta kalmamak için.
O sırada Rick
“Onların? kimin arasından neville?” dedi gülerek. Arkadaşının pot kırdığını anlayan Tom
“kim olacak? neville e teklif edenlerin arasından. Neysee biz gidelim değil mi Rick?”
“hıı.tamam tamam biz gidelim” dedi. Ve Neville ve Luna yalnız kaldılar.Derslerinin başlaması gerekiyordu. Neville ayağa kalkarak
“Luna benim derse gitmem gerekiyor. Baloda görüşürüz”
“tamam neville. Baloda görüşmek üzere”
böylece ayrıldılar. Tabii şimdilik.

chucky
Üye
Üye

Kullanıcı profilini gör

Geri: 3.BÖLÜM

Mesaj tarafından HarryPotter Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:45 am

ayyyyyy cok kork tum monkey

HarryPotter
Admin