4.BÖLÜM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

4.BÖLÜM

Mesaj tarafından chucky Bir Cuma Ara. 07, 2007 1:50 pm

4.BÖLÜM:BALO

Luna gözlerini pembe çarşaflı yatağında açtı. Etrafına baktı.Kızlar çoktan kalkmıştı. Hepsinde bir heyecan,birbirlerine kıyafetlerini gösteriyorlardı. Luna herkesteki bu heyecanın sebebini çok iyi biliyordu. Bu akşam balo vardı,ve sırf bu yüzden bugün öğleden sonraki dersler iptaldi. Yani sadece uçuş dersine gidecekti. Ve sonra boştu.
“hey! Uyuşuk kalksana. Bugün balo var”dedi katie Luna’yı gıdıklayarak. Luna bu gıdıklamalara karşı koyamayarak kalktı.
“Luna sen ne giyeceksin?”
“Aslında bilmiyorum. Karar vermek için erken değil mi?” dedi Luna. Ama onlar için erken değildi. Arkasına döndüğünde bütün kızlar toplanmış Luna için kıyafet seçiyorlardı.
“Şu nasıl? hem siyah çok yakışır.”
“Olabilir. Ona uygun makyajı da katie yapar değil mi katie?”
“tamam. Luna isterse yaparım”
Luna şaşkın gözlerle bakındı. Kendisi hiçbir şey diyemeden onun için karar verilmişti. Siyah bir elbise giyecekti. Omuzlarını açıkta bırakan elbise dizinin biraz yukarısında bitiyordu. Üstünde pırıltılı taşlar vardı.
“hey kızlar daha sade bir şey giysem. Sankii bu bana olmaz”
“Luna olmaz herkes seni farklı görmeli. Saçını da şöyle yapalım mı gwen? ”dedi sandra Luna’nın saçına farklı bir şekil vererek.
“evet. Öyle yakışır. Ve de şunları takarsın Luna” Elindeki parlayan küpe ve kolyeyi gösteriyordu. Luna pek sıkılmıştı. Böyle muhabbetlerden hoşlanmazdı. Ama arkadaşları onu büyük bir eziyetten kurtarıyordu,çünkü Luna böyle şeylerden anlamazdı.
“peki. Kızlar madem ne giyeceğime karar verdiyseniz yemek yemeye gidiyorum. Oradan da uçuş dersine gideceğim. Öğleden sonra görüşürüz” dedi. Luna gülümseyerek .Eşyalarını topladı,ve hala heyecanlı olan kızlara baktı. Yemek yemeye gidiyordu.
Neville uyandığında herkesin kendisi gibi yeni uyanmakta olduğunu gördü. Kızlar yatakhanesinin tersine burada gece için hiçbir kıpırtı yaşanmıyordu. Nede olsa onlar erkekti.
“hey çocuklar. Karnım zil çalıyor. Ben yemek yemeye gidiyorum” dedi neville eliyle karnını göstererek. Giyindikten sonra büyük salona indi. Gryffindor masasına gitmeden önce gözü ravenclaw masasına kaymıştı. Luna Yemeğini yiyor,arkadaşlarıyla konuşuyordu. Neville artık Luna’nın onla baloya gitmesinin de verdiği cesaretle yanına gitti.
“günaydın Luna”
Luna bir an da karşısında neville’i görünce şaşırdı. Neville’ciği ona günaydın diyordu
“günaydın neville”
“Bugün balo için seni almamı ister misin?” dedi neville. Sonra da kendine kızdı. Ne kadar aptalca bir soruydu. Eğer onun kavalyesiyse herhalde gidip onu alacaktı.
“evet. Neville tek tek gitmek pekte iyi bir fikir olmaz. Burada buluşmaya ne dersin? Balo saat sekiz de başlıyor. Sen beni 7.30’ta bekle. Ben gelirim”
“peki. Luna seni beklerim” dedi neville gülümseyerek. Artık kendine güveni gelmişti. Masasına gidip yemek yemeye başladı.
Luna yemeğini yedikten sonra Uçuş dersine gitmiş ve sonra da bütün ravenclawlu kızlarla ortak salonlarına çıkmıştı. Luna yatağının üstüne oturup kızların hazırlıklıklarını izlemeye başladı. İlk önce bütün kızlar bir kızı tam takım giydiriyor,daha sonra başka biri için yine bütün kızlar yardım ediyordu. Tam bir dayanışma içindeydi kızlar yatakhanesi.
“Luna gell. sıra sende”
“off. pekii geliyorum”
Luna hazır olduğunda saat 7.30’a geliyordu. bütün kızlar da nerdeyse giyinmişti. Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra neville’le buluşmak için büyük salona doğru ilerledi.
O sırada Neville Harry ve Ron ile birlikte büyük salonun girişinde konuşuyordu. Neville’in sırtı Luna’ya dönük olduğu için Luna’nın geldiğini fark edememişti. Luna gelirken harry ve ron’un gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Her zamankinden daha farklıydı çünkü. Ve itiraf etmeleri gerekirse daha da güzeldi. Luna eliyle onlara sus işareti yaptıktan sonra sessiz adımlarla tam Neville’in arkasında durdu. Neville’in omzuna dokundu,arkasına bakması için.
Neville harry ve ronla konuşurken omzunda bir el hissetti. Bir sıçramayla arkasına döndü. O kadar yaklaşmıştı ki karşısındakine neredeyse birbirlerinin içine gireceklerdi. Bir kaç adım geriledi. Karşısındaki bir kızdı ve o Luna’ydı.
Bir süre konuşmadılar. Birbirlerini inceliyorlardı. Luna omuzları açık siyah bir elbise giymişti,neredeyse giysinin her tarafında parıltılı taşlar vardı,ve o sarı saçlarını çok güzel bir tokayla tutturmuştu,yüzünde hafif bir makyaj vardı ve de Neville’e göre çookk çookk güzel olmuştu. Luna’ysa Neville’i baştan aşağı süzüyordu. Takım elbise giymişti,tıpkı muggle’lar gibi. Saçları bir garipti. Jöle sürmüş olmalıydı. Herhalde muggle’lara özeniyor diye düşündü Luna. Neyse ki bu sessizliği neville bozmuştu.
“Luunaa.Merhabaa”
“Iıh..Merhabaa neville,seni beklettim mi?”
“hayır,ben de yeni gelmiştim zaten”
Araya Ron girdi;
“yeni mi gelmiştin. Yapma neville 20 dakikadır buradayız”
“Off. Ron.”dedi neville gözlerini devirerek
“gördün mü Luna seni beklerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamamış” dedi harry gülerek. Neyse ki durum kurtarılmıştı harry tarafından.
“Şeyy..Luna sen çok şeyy olmuşsun yani çok şeyy.”
“hıı hıı. anladım neville” dedi Luna. Bu kadar hazırlıktan sonra işittiği iltifat çok şey olmuşsundu. O da iltifat sayılırsa tabii.
“Ihh..güzel demek istedi Luna.Çok güzel olmuşsun” dedi ron.
Neville içinden Ron’a “hey o benim lafımdı” diye bağırmak geliyordu.
“Luna şu tarafa gidelim mi?”dedi neville kimsenin olmadığı bir yeri göstererek böylece daha rahat konuşabilirdi.Luna’yla Neville’in gösterdiği yere gittiler.Nedense Neville’in dili de çözülmüştü.
“Luna çook değişik olmuşsun.Ve de güzel”
Luna beklediği cevabı almanın verdiği mutlulukla gülümsedi
“teşekkür ederim Neville.Sen de çok şıksın yani yakışıklı olmuşsun” dedi Luna kızararak.Balo başlamak üzereydi ve yerlerini almaları gerekiyordu.Neville yerlere kadar eğilerek
“bayanlar önden.buyrun”
“Ooh.Çok kibarsınız beyefendi”dedi Luna gülerek.Ve böylece salona ilerlediler.
Salona girdiklerinde neredeyse herkes yerini almıştı.Neville ile kendilerine bir yer bulup, dumbledore’nin konuşmasını dinledikten sonra yine baş başa kalmışlardı.Birbirlerine bakıyor,ama konuşmuyorlardı.
Onlar böyle sessizce dururken hufflepuff’tan bir çocuk yanlarına yaklaşmıştı.
“Hey!Luna çok güzel olmuşsun.İnan bana gözlerimi kamaştırıyorsun,sana bakamıyorum bile” dedi gülerek.Luna böyle bir ilgi karşısında hem mutlu olmuş hem de şaşırmıştı.Neville’e gelince o da kıskançlık krizi geçiriyordu.böyle sözleri kendisi söyleyemediği için kendine kızıyordu.
“teşekkür ederim Jason.”dedi Luna gülümseyerek.Belki de neville’in yanında böyle yapmaması gerekiyordu,ama neville’i biraz kıskandırmak hoşuna da gitmiyor değildi.
Onlar konuşurken slow bir parça çalmaya başladı.Ve partnerler birer birer dans etmeye başladılar.Neville kıskançlığını bir yana bırakıp;
“jason sen kiminle geldin?”diye sordu.
“kimseyle gelmedim.”dedi jason kendinden emin bir tavırla
neville bir an önce Luna’yı dansa kaldırmalıydı.Yoksa Jason denen gıcık Luna’yı Neville’den önce dansa kaldırabilirdi.
“Luna.Benimlee dansa kalkarmısın?”dedi Neville heyecan içinde.
“şeyy.Neville tabii kii”dedi Luna heyecanla.Ve ikisi kalabalığa dalarak dans etmeye başladılar.İkisi de birbirinin gözünün içine bakıyordu.O kadar mutluydular ki Jason’ın sesini duymadılar.
“hey..neville hadi eş değiştirelim” dedi Neville’in baş belası
Neville duymamazlığa verdi ilk önce ama Luna da duyduğundan cevap verme zorunluluğu hissetti.
“Iıh.şeyy..”
“hadi ama bu kadar dans etmek yeter.Bak etrafına herkes eş değiştiriyor”
Luna şaşkın gözlerle bir neville’e bir Jason’a bakıyordu.Neville’ ise eğer ona olumsuz yanıt verirse Luna’yı sevdiğini anlayacağını düşünüyordu.Ne kadar gıcıkta olsa kabul etti.Ve eşleri değiştiler.Luna Jason’la.Neville ise sandra ile dans ediyordu.Ama Neville’in gözü Luna’daydı.Nasıl da sarkıyordu Jason.
Jason elini Luna’nın beline atmış.Onu süzüyordu resmen.Neville bir şeyler yapmasa delirecekti.
“jason!”
“Ne var neville?”
“etrafına baksana herkes eş değiştiriyor,hadi eş değiştirelim”
“yok saol ben böyle iyiyim”
Neville kafayı yemek üzereyken araya Luna girdi.
“ama ben böyle iyi değilim”dedi ve Jason’ın kollarından ayrılarak masalarına ilerledi.Tabii neville’de sandra’yı bırakmış Luna’nın yanına gidiyordu.
“özür dilerim Luna pekte iyi bir fikir değildi.Niye kabul ettiysem”
Luna gülerek ”sorun değil.Zaten ancak böyle kurtulabilirdim ondan”
“ama sen sandra’yla dans etmek istersen gidebilirsin” dedi Luna merak ve kıskançlıkla
“yok hayır.Burda kalmayı tercih ederim.Hem burada sen varsın”dedi gözlerini yere indirerek.Kızarmıştı yine.Gerçi Luna’nın da ondan farkı yoktu.
Yanlarına Bu sefer Sandra geliyordu.Neville ile Luna rahat kalamayacak mıydı?.Bu ikiliden
“hey neville.Öyle oturacağına bizim masaya gelsene”dedi kalabalık bir masayı göstererek.
“teşekkür ederim ama Luna var”
“Ihh.Peki o zaman Luna da gelebilir isterse”
“hayır gelmek istemiyorum.Ama Neville gitmek istersen gidebilirsin?” dedi Luna.Bu sefer Kıskançlık kirizini Luna geçiriyordu.Hem bu neville için bir test olacaktı.Luna’nın sevgisine yeterince layık mıydı?
“hayır.Luna gelmezse bende gelmem”dedi Neville kendinden emin bir tavırla.O an Luna kendini Bulutların üstünde hissetti.
Ne yazıkki bunlar yaşanırken balo sona eriyordu.Neville’in yanına Bir çocuk yaklaştı.Onu yanına çağırıyordu.
“neville seninle bir şey konuşmam gerek”
“evet.Konuş”
“seyy.Luna’yla aranda bir şey var mı?”
“Ihh.Şey..Tabii ki yok.”
“ooh çok rahatladım.Peki senden bir şey istesem yapar mısın?”
“bilmem.Ne istediğine bağlı.Seni tanımıyorum bile”
“doğru.Ama Luna onun hoşlandığı biri var mı?”
“Iıh.. niye sordun?bilmiyorum”
“seyy..Ben ondan çok hoşlandım.Seni de ona yakın görünce.Onu bana ayarlar mısın?Yanii.”
“anladım.Pekii söylerim”
Ama kesinlikle söylemeyi düşünmüyordu.Onu Başkasıyla paylaşamazdı değil mi?

chucky
Üye
Üye

Kullanıcı profilini gör

Geri: 4.BÖLÜM

Mesaj tarafından HarryPotter Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:36 am

iyi iyi gsl cok kedi olali bi fere tuttun Very Happy

HarryPotter
Admin
Admin

Erkek

Özelliklerim