6.BÖLÜM:

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

6.BÖLÜM:

Mesaj tarafından chucky Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:21 am

6.BÖLÜM:

Luna sabah yatağından kalktıktan sonra yüzünde ifade edilemeyecek bir ifade vardı. Sevinç,birini kırmış olmanın verdiği üzüntü,şaşkınlık. Bütün bunlar onu yiyip bitiriyordu. Neville’in üstüne o kadar gitmişti ki Neville sonunda söyleyeceğini söyleyip gitmişti. Onu ağacın altında yalnız bırakmıştı. Pek de yalnız sayılmazdı aslında düşünceleri ona eşlik ediyor,vicdan azabı çekmesine neden oluyordu.

Luna üstünü giydikten sonra ortak salonlarına indi. Küçük çapta bir kalabalık birbirine telaşla bir şeyler anlatıyor,yüz ifadelerinden çok şaşırmış oldukları belli oluyordu. Luna onların yanlarına yaklaştı. Ellerinde Gelecek Postası’nın yeni sayısı vardı.

“Günaydın çocuklar. Şaşırtıcı bir haber mi var yoksa?”
“Evet,hem de nasıl. Al da bak”
Luna Gelecek Postası’nı eline aldı. Ve makaleyi okumaya başladı.

“ Durmstrang Enstitüsü’ndeki Akılalmaz Olaylar

Gelecek Postası Basılırken elimize ulaşan haberler neticesinde 3 büyük Büyücü okullarından olan Durmstrang Enstitüsü’nde garip olaylar yaşandığı elimize geçti. Durmstrang Enstitüsü’nde Bir kız öğrencinin kaybolması panik yaşattı. Hele de Kim-Olduğunu-bilirsin-sen’in ortalıkta dolaştığı haberlerinin üstüne gelmesi bu paniği daha da arttırdı. İsmi;Linda Gerein olan kızın ne zaman kaybolduğu bilinmiyor. Durmstang Enstitüsü’n müdürü İgor Karkaroff olayların abartıldığını ve bu küçük sorunun kısa sürede çözüleceğinden bahsetti. Bu tür haberlerin basına yayılıp okulun adına zarar da verdiğini söyleyen Karkaroff bu olayın kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen ile bir ilgisi olmadığını ve onun ortalıkta dolaştığı haberlerini de yalanladığını belirtti. Elimize yeni haberler geçtiği sürece sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.”

Luna şaşırmıştı demek Kim-Olduğunu Bilirsin-Sen’in buralarda dolaştığı haberinden sonra şimdi de Durmstrang Enstitüsü’nden bir kızın kaybolduğu haberi çıkmıştı. Ama Luna adı gibi biliyordu ki Igor Karkaroff yalan söylüyordu. En güçlü büyülerle güvenliği sağlanmış okullardan birinin kaybolması olanaksız gibi bir şeydi. Tabii işin içinde karanlık bir şeyler yoksa.

Luna o sırada elinden Gelecek Postası’nı bırakmış,bu konu hakkında düşünüyordu. Neyse ki arkadaşlarının dürtmesiyle kendine gelmiş ve derse gitmek için ortak salondan ayrılmıştı.

Hogwarts’a bomba gibi düşen bu haber Gyrffindor masasında da ilgi çekmişti. Harry,Hermonie,Neville,Ron hepsi baş başa verip bu konuyu tartışıyorlardı.
“Igor Karkarof’un kolunda gördüm diyorum” dedi Harry sesini iyice alçaltarak
“Kolunda karanlık işaret vardı. Benim adım Harry’se kesinlikle bu işin içinde Volde”
“Söyleme şunu Harry. İçim bir tuhaf oluyor”
“Tamam. Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen bu işin içinde değilse benim adım da Harry değil.”
“Sizce bu kızın kaybolmasında Igor Karkarof Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen’e yardım etmiş midir?.”
“Olabilir. Neyse hadi yemekler bittiyse bitkibilim e gidelim”
“Tamam geliyoruz…”

Luna Neville’i görmek için bahçeye çıkmıştı. Ama hiçbir yerde onu göremiyordu. Sonunda arkadaşlarını gördü. Ve onların yanına gitmeye karar verdi.
“Merhaba şey.. Neville’i gördünüz mü?”
“Evet. Kendini ortak salona kapattı.Dersten derse giriyor sadece”
“Yaa…Peki görüşürüz”
Luna’nın morali alt üst olmuştu. Neville Luna yüzünden kendini ortak salona kapatmış,hiçbir yere çıkmıyordu. Ama Luna bir dahaki dersin Gryffindor ve Ravenclaw ‘ın ortak dersi olduğunu düşününce keyfi yerine geldi. Eğer onunla konuşamıyorsa belki de mektup yazabilirdi. Luna hemen bir parşömen ve kağıt alıp Neville’ciği için Mektup yazmaya başladı.

Neville ortak salonda Harry,Ron ve Hermonie’yle oturuyordu. Ortak Salon’dan koşa koşa bir çocuk içeriye girdi.
“Heyy!! Beni dinleyin. Dumbledore prof. McGonagall ile konuşurken duydum..”
“Sakin ol tamam otur da anlat”
O sırada Ortak Salon’da sadece o çocuk ve Neville,Harry,Hermonie,Ron bulunuyordu.
“Dumbledore dedi kii Beauxbatons Sihir Akademisi’nde de bir kız kaybolmuş. Ve durum acil olduğundan Bir toplantı yapılacakmış. Dumbledore de o toplantı için Hogwarts’tan ayrılacakmış”
“Nee!!”
“Olamaz. Demek yine bir kız adı neymiş?”
“Hatırlamıyorum ama Le ile başlıyordu.”
“Demek Le ile peki kız kaçıncı sınıf öğrencisiymiş”
“5.sınıf öğrencisiymiş. Bizim gibi”
“O kız da 5.sınıf öğrencisi ve adı linda”
“Yine neler düşünüyorsun hermonie”
“Belki de sadece tesadüftür”
“Hey! Bize de açıklasana şunu”
“Bakın şimdi. Bilindiği kadarıyla 3 tane büyük büyücü okulu var. Durmstrang,Beauxbatons ve Hogwarts. İlk önce Durmstrang’tan bir kız kayboluyor. 5.sınıf öğrencisi ve adı L ile başlıyor. Daha sonra Beauxbatons’tan bir kız kayboluyor. 5.sınıf öğrencisi ve adı L ile başlıyor. Ne dersiniz? Sizce bu bir tesadüf mü?”
“Eevett. Buna hiç dikkat etmemiştim. Bence bu tesadüften öte bir şey. Ayarlanmış gibi. Ve bu 3 okulun müdürleri okullarından ayrılacaklar toplantı için.”
“Sizce hogwarts’tan da biri kaybolabilir mi?”
“Bilmiyorum ama olay karışık tam da SBD’lerimizin olduğu dönem”
“Hermonie bunun bir önemi yok. Baksana olay kritik. Şimdi kim takar SBD yi”
“Off..Peki Ron dediğin gibi olsun. Ne yapacağız peki?”
“Kimsenin bunu bilmemesi gerekir. Kimse bilemeyecek tamam mı?”
“Tamammm” diye bağrıştılar. Artık ders zamanıydı.

Luna Neville için yazdığı mektubu bitirmiş,bu mektuba bir kez daha göz atmak için kendine herkesten uzak,kimsenin gelip geçmediği bir köşe bulmuştu. Mektubunu çıkarıp okumaya başladı. Kalkıp gitmek istiyordu,burası oldukça ıssızlaşmıştı. Ama buradan gitmek için kalktığında hiçbir yere gidemeyeceğini anlamıştı. O sırada kendinden geçmişti ve Neville için yazdığı mektup ellerinin arasından kurtulup çimenlerin arasına saklanmıştı…
chucky
Üye
Üye

Kullanıcı profilini gör

Geri: 6.BÖLÜM:

Mesaj tarafından HarryPotter Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:50 am

ayyyyyyyyyyyyyyyyy tşk

Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si: