7.BÖLÜM:

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

7.BÖLÜM:

Mesaj tarafından chucky Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:23 am

7.BÖLÜM:

Neville derse geldiğinde aklında her şeyi planlamıştı. Ortak ders için Luna’yı görecekti ve eğer Luna onunla konuşmaya çalışırsa onunla konuşmayacaktı. Ama nereye baksa Luna’yı göremiyordu. Fazla düşünmesine gerek kalmadan ders başlamıştı.
“Evet..Merhaba çocuklar..Tamamsak dersimize başlayalım”
“Profesör Luna o yok”
“Yok mu?. Nerede olduğunu bilen var mı?”
Sınıftan ses çıkmıyordu. Çünkü kimse onun nerede olduğunu bilmiyordu.
“Peki..Eğer kasıtlı bir girmeme söz konusuysa üzgünüm Ravenclaw bina puanınızdan düşülecek.
O sırada Ravenclaw’dan “aaa”sesleri yükseliyordu. Ve derslerine kaldıkları yerden devam ettiler.
Neville,Harry,Ron ve Hermonie bahçede oturuyordu. Birkaç Ravenclaw’lu Prof.McGonagall’a doğru telaşla ilerliyordu. İstemeden onlarda bu konuşmaya kulak misafiri olmuşlardı.
“Prof. Dumbledore ile konuşmalıyız,lütfen çok acil”
“Dumbledore şuan Hogwarts’ta değil. Ama Dumbledore gelene kadar Hogwarts’tan ben sorumluyum. Şimdi anlatın bakalım ne oldu?
“Luna. Konu o. Onu hiçbir yerde bulamadık.”
“Peki gelin odama geçelim. Bakalım neler yapabiliriz? Belki de görememişsinizdir”
Ve önde Prof.McGonagall arkada Ravenclaw’lu grup McGonagall’ın odasına doğru ilerlediler.
Bizimkiler ise resmen afallamıştı. Hermonie hemen söze girdi.
“Tabii ya. Bunu anlamalıydık. Şimdi de Hogwarts’tan 5.sınıf öğrencisi ve adı “L” ile başlıyor. Üzgünüm ama Luna da onlar gibi kaybolmuş olabilir”
“Bunun lütfen olmadığını söyleyin. Ben McGonagall’ın yanına gidiyorum Luna’nın bulunması için yardım etmeliyiz” dedi Neville telaşla
“Pekii,bizi de bekle”
Prof. McGonagall’ın odasının önüne geldikler ve Neville öne atıldı.
“Tık…Tık…Tık…Girebilir miyim? Profesör ben Neville?”
“Kapı açık gel Neville”
Ve Neville önde Harry,Ron,Hermonie arkada profesörün odasına daldılar.Tahmin ettikleri gibi ravenclaw’lu grup içeride McGonagall ile konuşuyordu.
“Prof.İstemeden kulak misafiri olduk vee Luna için bir şeyler yapmak istiyoruz.”
“Demek duydunuz.. Hımm… Peki Ravenclaw’lar siz Hogwarts’ı,Ortak salonunuzu,Tuvaleti,yatakhaneyi kısacası nerelerde bulunabilirse oraları araştırın. Gyffindor’lar siz de bahçeyi araştırın. Eğer hiçbir şekilde bulunamazsa Iıhh.. onu da bana bırakın. Yalnız kimse ne yaptığımızı bilmeyecek. Şimdi dağılın. Bende Dumbledore’a ulaşmaya çalışacağım”
Böylece bahçeye çıkıp Luna’yı aramaya başladılar.
“yok işte yok. Hiçbir yerde bulamadık.”
“Neville üzülme onu bulacağız. Bakın Rick geliyor. Ona sorsak mı?”
“O nerden bilebilir ki?”
“Merhaba Rick. Luna’yı gördün mü? Ona bir şey verecektik de”
“Luna mı?Ihh.. evet gördüm”
“Nerede gördün Rick?” dedi Neville Rick’i sarsarak
“Hey Neville!Kendine gell dostum”
“Tamam” diye mırıldandı Neville
“Yanıma geldi dersten önce Neville’i sordu. Bende Kendini Ortak salona kapattı. Dersten derse giriyor artık dedim.”
“O oo ne dedi?” dedi Neville heyecanla demek Luna onu sormuştu…
“Yaa dedi ve gitti”
“Hımm…Peki nereye gittiğini gördün mü?”
“Bahçedeydi içeri girmedi yani en azından ben görmedim. Zaten sonra da derse girdik”
“Teşekkür ederiz Rick”
“Bir şey değil de noldu? Bu sefer de Luna mı kayboldu?” dedi Rick gülerek. Ama sadece o gülüyordu. Diğerleriyse bunun gerçek olduğunu düşünüp sadece ona bakıyordu.
“Ben gidiyorum hadi görüşürüz” dedi Rick ve oradan uzaklaştı…
“Duydun mu Neville seni sormuş?”
“Evet. Benim yüzümden Kayboldu. Eğer beni bulsaydı kaybolmazdı ben benn onu korurdumm” dedi Neville başını ellerinin arasına alarak.
“Neville tabii kii de senin yüzünden değil! Kendini suçlama lütfen onu bulacağız. Heyy bu da nesii “ dedi Hermonie oturduğu yerden bir şey çıkararak.
“Aaa…Bakın bu bir mektupp”
“Kim yazmış pekii. Onun baykuşhanede olması gerekmez mi?”
Hermonie arkasını evirip çevirerek “Oolamazz..Çocukklarr buradaa Luna yazıyor. Yani bu mektup Luna’nın”
Luna kendinden geçmeden önce yani bir bakıma kaybolmadan önce ellerinin arasından sıyrılan mektubu sahibini bulmuştu…
chucky
Üye
Üye

Kullanıcı profilini gör

Geri: 7.BÖLÜM:

Mesaj tarafından HarryPotter Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:41 am

saol Very Happy

Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si: