8.BÖLÜM:

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

8.BÖLÜM:

Mesaj tarafından chucky Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:24 am

8.BÖLÜM:

Hermonie mektubu açtı. İçinde bir parşömen vardı ve üstünde “Neville’e” yazıyordu.
“Neville bunu senin okuman daha doğru olur”
“Ben mi? Pekii…” dedi Neville. Titreyen elleri Luna’dan kalan tek varlığı sıkıca kavradı. İkiye katlanmış olan parşömeni nazikçe açtı.

“ Neville’e
Neville seni kırdığımın farkındayım. İnan bana bu benim isteyebileceğim en son şey. Seninle konuşamazdım,çünkü karşındayken sözcükler boğazımda takılı kalıyor,adeta düğümleniyor. Ve böyle olunca sana karşı doğru sözleri seçemeyeceğimi ve seninde beni affetmeyeceğini düşündüm. Onun için bahçede oturmuş sana bu satırları yazıyorum. Hatırlıyor musun? Ben ağlıyordum ve sen artık gözyaşlarını silmem gerektiğini söylemiştin. Şimdiye kadar kimse benle bu kadar ilgilenmemişti,en azından testral’leri görmeye başladığımdan beri.
Ve varlığından şüphe ettiğim kalbim yine atmaya başladı ve de senin için. Seni kaybetmek istemiyorum ve emin ol bende seni seviyorum. Beni affetmesen bile benden uzakta bir yerlerde olsan bile bil ki bu kalbim sadece senin için atıyor. Ve sen beni sevmekten vazgeçinceye kadar da atacak. Taa kii benden bıktığın gün kalbimde bedenim ve ruhum gibi eriyip gidecek ve sonsuzluğa karışacak.
Şimdi gidiyorum Neville. Kalbimin sesini dinleyebilceğim bir yere. Mektubumu orada okuyacağım ve seni düşüneceğim. Peki şimdi beni affediyor musun?

Neville diğerlerine fark ettirmemeye çalışsa da gözyaşları sicim gibi akıyordu.
“Onu bulmalıyız ne pahasına olursa olsun.”
Hermonie ve diğerleri de mektubu okumuştu.
“Neville lütfen kendini üzme. Onu bulacağız. Dumbledore varken kimse ona zarar veremez.”
“Ama şuan Dumbledore yok.”
“Neville böyle yaparak Luna’ya yardımcı olmuyorsun. Şimdi gelin de şu mektuptan neler çıkarabiliriz ona bakalım”
Neville başını ellerinin arasına almış sakin olmaya çalışıyordu.
“Şimdi şuraya dikkat edin.’Şimdi gidiyorum Neville. Kalbimin sesini dinleyebileceğim bir yere’ sizce orası neresi?”
“Bilmiyorum Ron sence?”
“Benim de fikrim yok”
“Aaa. Tabii ya bakın ne demiş ’Mektubumu orada okuyacağım’ ve biz mektubu burada bulduk.Burası olmalı.”
“Evet…Mektubunu burada okumuş olmalı demekki yine burada kaybolmuş ve metubu düşmüş”
“Neville iyi misin?”
“Bilmiyorum” dedi Neville donuk bakışlarla tam mutlu olacakları zamanda onu kaybetmek ona çok büyük bir acı veriyordu.
“Neyse en azından Luna’nın nerede kaybolduğunu biliyoruz. Şuraları iyice araştıralım belki ona ait bir şeyler bulabiliriz.
“Heyy bakın bakın” dedi Ron,elinde kırık bir asa duruyordu. Ve bu Luna’nın asasıydı.
“Biri üstüne basmış olmalı”
“Kendini savunamaz artık”
“Evet asası kırık ve yanında bile değil”
“Bence bulduğumuz her şeyi Dumbledore veya Prof.McGonagall’a anlatmalıyız.”
“Olmaz. Bence şimdilik kendimiz halletmeliyiz. Yoksa onlar bizim bu tür işlere karışmamamız gerektiğini söyleyip bizi aradan çıkaracaklar.”
“Bencede peki şimdi ne yapıyoruz”
“Buldum…Yarın Hogsmade gezisi var. Kaldığımız süre boyunca Luna’yı arayabiliriz. Haryy sen de pelerinini getir belki işe yarar. Ne dersiniz?”
“Bence saçma”
“Ben Luna için her şeyi yaparım”
“Denemeye değer.”
“Ben varım” dedi Ron elini ortaya koyarak.
“Bende “ dedi Neville elini Ron’un elinin üstüne koyarak
Daha sonra Haryy ve bunun pek de iyi bir fikir olmadığını savunan Hermonie’de elini onların üstüne koydu. Ve hep bir ağızdan bağrıştılar.
“LUNAA!!!”
chucky
Üye
Üye

Kullanıcı profilini gör

Geri: 8.BÖLÜM:

Mesaj tarafından HarryPotter Bir C.tesi Ara. 08, 2007 6:39 am

gsl

Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper